» » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2015

Zaangażowany III (4712 punktów)


Lato pojawi się już niebawem!W dniach 17-19 kwietnia odbędzie się jubileuszowa 20. edycja Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2015. Podczas tego wielkiego turystycznego kiermaszu mieszkańcy Warszawy i okolic będą mogli poznać ciekawe zakątki kraju i świata, wziąć udział w konkursach i skorzystać z wielu atrakcji. Z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Organizator wydarzenia, firma MT Targi Polska, zadba o to, aby dobrze się bawili zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci.     

Targi Lato to gratka dla tych, którym bliskie są podróże po Polsce i świecie. W czasie targów prezentowane będą kraje, regiony, miasta czy atrakcje turystyczne. Warto przyjechać, aby sprawdzić jaką ofertę na nadchodzące lato zaplanowały biura podróży, a także dokąd wybrać się z rodziną lub przyjaciółmi w wakacyjne weekendy. 

Urok Mazowsza
Regionem Partnerskim Targów Lato ponownie jest Mazowsze. Podczas targów zainaugurowany zostanie sezon letni, a przedstawiciele regionu będą zachęcać do eksplorowania różnorodnych zakamarków mazowieckich terenów. Towarzyszyć temu będą liczne atrakcje, takie jak pokazy magików – Pana Ząbka i Just Edi Show, znanych z programu Mam Talent. Poza tym będzie można podziwiać akrobacje i pokazy rowerowe m.in. bicie rekordu w skoku wzwyż. 

Starożytna Persja na Targach Lato
Iran otrzymał w tym roku zaszczytną funkcję Kraju Partnerskiego Targów Lato. Z tej okazji przygotowane zostaną specjalne atrakcje, które przybliżą Polakom zabytki i miejsca, które warto tam odwiedzić. Do Warszawy przybędą przedstawiciele firm turystycznych oraz hoteli, aby zachęcać do przyjazdu do kraju, kórego historia sięga starożytności. 

Czarodziejski Bajkowy Świat
Na najmłodszych uczestników targów czekać będą kolorowe wozy, które zabiorą dzieci w piękny baśniowy świat. Ten specjalny tabor promuje Suwalszczyznę, której historię, legendy i piękno będzie można poznać poprzez zabawę. Baśniowy szlak prowadzi z Suwałk przez Rutkę Tartak, Bakałarzewo, Nową Wieś, Sejny, Puńsk oraz Kopiec koło Sztabina. Kolorowe wozy to część z atrakcji - będą konkursy, muzyka na żywo i degustacje. 

Udział w targach zapowiedziało również Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, które pozwala dzieciom i dorosłym przenieść się w krainę bajkowych fantazji, marzeń i snów pełnych niespodzianek. Ta instytucja kultury inspiruje do sięgania po literaturę, a także pomaga pielęgnować pozytywne wartości. Nie zabraknie tez dmuchanych zabawek, zjeżdżalni, basenów z piłeczkami czy torów przeszkód, na których pociechy będą mogły aktywnie spędzać czas. Z kolei w Manufakturze Cukierków każde dziecko będzie mogło samodzielnie wykonać przepysznego lizaka. 

Atrakcje, konkursy, nagrody
W trakcie całego weekendu będzie można wziąć udział w konkursach, które będą organizowane na stoiskach wystawców. Tradycyjnie też odwiedzający wybiorą Hit Lata, czyli najlepszą ofertę turystyczną. Będzie można wystartować także w konkursie na najlepsze hasło promujące Targi Lato. Dla miłośników dwóch kółek z pewnością nie lada atrakcją będą rowerowe akrobacje w wykonaniu  Krystiana Herby - wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski, który będzie promował Wschodni Szlak Rowerowy na stoisku Green Velo. 

Tradycyjne i ekologiczne smaki
Równolegle z Targami Lato odbędą się IV Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia oraz III Targi Agroturystyka. Będzie to okazja do skosztowania regionalnych przysmaków i trunków z różnych części Polski oraz zagranicy, a także znaleźć miejsce na wypoczynek blisko natury.

Informacje praktyczne
Targi Lato odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie będzie otwarte piątek w godz. 10:00-17:00, w sobotę 10:00-18.00 i w niedzielę 10:00-16:00. Więcej informacji oraz regulaminy konkursów znajdują się na: www.targilato.pl.

tekst sponsorowany


Autor tekstu: Redakcja zegluje.pl

 

 

Zdjęcia do artykułu (4) - wyświetl wszystkie:

Dokumenty (1):

 lato2015baner-160x600a5.jpg - - 46 kb


Reklama


Felietony - zobacz podobneOgłoszenie płatne


daj ogłoszenie


Google