» » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

BOATEX 2015 - krótka relacja

Zaangażowany III (4712 punktów)


W dniach 6 oraz 7-8 lutego odbyły się w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich największe w Polsce, połączone targi hobbystyczne – swoiste trzy w jednym. Obok wędkarskiej Rybomanii oraz myśliwskich Kniei, znaczną część, niemal 25 tysięcy metrów kwadratowych pod poznańskimi dachami, zajęła ekspozycja sprzętu pływającego i sportów wodnych pod nazwą BOATEX 2015. Była to pierwsza edycja i pierwsza na taką skalę impreza, dedykowana wszystkim miłośnikom wiatru, wody i żagli. Do Poznani zjechało ponad 50 firm, a wśród nich polskie stocznie produkujące nowoczesne łodzie i jachty, ich wyposażenie oraz wytwórcy i dostawcy wszelkiego rodzaju akcesoriów żeglarskich i wodniackich, nie tylko znad Wisły i Odry. Poza bogatą ekspozycją sprzętu do poznańskiej przystani przybili również organizatorzy rejsów, kursów i szkoleń żeglarskich, dopełniając całość wodniackiej oferty. BOATEX 2015 to także szereg imprez towarzyszących. Na scenie Boatexu w hali 5A przez trzy dni imprezy, odbyło się szereg spotkań, pokazów i prezentacji, między innymi: dyskusje na temat najlepszych tras i portów żeglarskich świata oraz walorów wodniackich Wielkopolski, warsztaty i prezentacje dotyczące techniki budowy Skin on Frame, klejenia i szycia, pokaz programu Free Ship, służącego do projektowania jachtów, prezentacje technik żeglarskich i zachowania bezpieczeństwa na wodzie. A wszystko przeplatane doskonałą muzyką szanty

Piątek 6 lutego był dniem dla branżowców i biznesu i jak twierdzą Organizatorzy obficie zaowocował tym co dla rynku najważniejsze – szeregiem podpisanych umów i kontraktów. Przez dwa kolejne dni, otwarte dla publiczności, całą imprezę obejrzało niemal trzydzieści tysięcy zwiedzających z całego kraju oraz zagranicy. To znakomity wynik i oby tak dalej. Doskonały debiut Boatexu i wiele wskazuje na to, ze Międzynarodowe Targi Poznańskie na stałe wpiszą tą imprezę do swojego kalendarium. Już zapowiadana została druga edycja w dniach 5-7 lutego 2016.

Nasz portal zegluje.pl był patronem medialnym BOATEX 2015 i oczywiście uczestniczył na żywo w wydarzeniu. Wszystkim Wystawcom i Odwiedzającym dziękujemy za tak liczne przybycie do poznańskiego portu. Pozdrawiamy i już dziś zapraszamy za rok!

Boatex 2015 relacja


Autor tekstu: Redakcja zegluje.pl

 

 


Reklama


Relacje z imprez - zobacz podobneOgłoszenie płatne


daj ogłoszenie


Google