Manewry żeglarskie
 
 
Subskrybuj: nie śledź tego tematu

Manewry żeglarskie, manewrowanie jachtem, technika żeglowaniaManewry żeglarskie to zbiór informacji i czynności wykonywanych na łodzi w określonym celu. Każdy żeglarz musi mieć opanowane manewrowanie jachtem, musi potrafić zacumować, wykonywać zwroty oraz wszelkie inne czynności. Technika żeglowania to dość obszerny temat dlatego warto do niego zajrzeć, w szczególności jeśli zaczynasz swoją przygodę z żeglowaniem.


 • Artykuł - mam nadzieje nie ostatni o manewrowaniu jachtem na silniku Marka Popiela. Manewry portowe to zawsze ciekawy temat.

  czytaj więcej » 2


 • Cumowanie na pływach czyli parkowanie na zielonym - cóż to ma oznaczać, spytacie pewnie? A widzieliście może mapę Admiralicji(ang. Admiralty chart)? Pamiętacie jej kolorystykę? Otóż ma ona wśród swego zestawu kolorów jeden, który zwłaszcza przy brzegach takich jak brytyjskie czy normandzkie bywa używany bardzo często.

  czytaj więcej » 4


 • Holowanie pontonu za burtą - wygoda czy głupota? Jakże często widać na wodach Chorwacji, Grecji, Karaibów, czy Hiszpanii jachty holujące ponton za burtą, do tego jeszcze z zamocowanym silnikiem. Nie ma to jednak nic wspólnego z dobrą praktyką żeglarską.

  czytaj więcej » 4


 • Podstawy kajakarstwa, to coś czego szukałem w sieci. Od pewnego czasu myślę o rozpoczęciu przygody z kajakarstwem morskim. Zainspirował mnie Aleksander Doba przepływając Atlantyk. Niby to nic trudnego kajak każdy widział, pływają dzieci, młodzi i ... wszyscy bez względu na wiek. Wydawało mi się że to bardzo proste.

  czytaj więcej » 1


Manewry żeglarskie - czytaj więcej


Manewry żeglarskie - grupy tematyczne

subskrybuj:

Węzły żeglarskie to grupa, w której możesz nauczyć się podstawowych wiązań stosowanych w żeglarstwie…»

9 żeglarzy | 1 wątek

Reklama


Manewry żeglarskie - forum:


Google