Prawo i przepisy
 
 
Subskrybuj: nie śledź tego tematu

Przepisy żeglarskie, Prawo żeglarskie, żeglarstwo przepisyPrzepisy żeglarskie to zagadnienia odnośnie uprawnień osób do prowadzenia jachtów na wodach śródlądowych bądź morskich. Prawo żeglarskie to zbiór zasad odnoszących się do poruszania się po wodach stanowiące prawo drogi, które obejmuje podstawowe zasady pierwszeństwa. Żeglarstwo przepisy oraz wszelkie zmiany prawne znajdziesz tutaj.
 • Według najstarszych znanych współcześnie praw morskich kapitan zawsze był primus inter pares  - pierwszy wśród równych sobie. Wywodzi się to z faktu, że kapitanami statków byli głównie ich właściciele lub współwłaściciele. Na statkach zatrudniali głównie męską część swojego rodu, więc występowali tam w roli głowy rodziny. Jeżeli zdarzył się załogant z poza rodu musiał się zobowiązać, że będzie wypełniać rozkazy kapitana oraz bronić ze wszystkich sił okrętu lub statku...

  czytaj więcej » 0


 • Kaucja za jacht czarterowy jest rzeczą normalną. Wszyscy ,którzy czarterowali jacht w Chorwacji, Grecji czy gdziekolwiek na świecie spotkali się nią. Ci , którzy jeszcze tego nie robili na pewno się z nią spotkają. Kaucja przeważnie jest zależna od: typu jachtu, wielkości jachtu, roku produkcji. Zabezpiecza ona interesy armatora w przypadku powstania szkody z winy...

  czytaj więcej » 0


 • Oznakowanie nawigacyjne polskich obszarów morskich - rozporządzenie - 14 stycznia br. zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw (poz. 57) Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 4 grudnia 2012 r. w sprawie oznakowania nawigacyjnego polskich obszarów morskich. Rozporządzenie weszło w życie 28 stycznia 2013r.

  czytaj więcej » 0


 • Zakaz kotwiczenia w Chorwacji! - wszystko to może wydawać się niedorzeczne, ale to prawda. Mianowicie od lipca ubiegłego roku, kotwiczenie w odległości 300 m od koncesjonowanego kotwicowiska z bojami jest zabronione!

  czytaj więcej » 4


 • Kotwicowiska w Chorwacji - wielu żeglarzy nie tylko polaków narzeka na wysokość opłat pobieranych za cumowanie do boi. Jeszcze większe wzburzenie wywołują należności za kotwiczenie Miejsca w których można cumować do boi lub kotwiczyć należy podzielić na cztery kategorie.

  czytaj więcej » 1


Prawo i przepisy - czytaj więcej


Prawo i przepisy - grupy tematyczne

subskrybuj:

Egzamin na patent żeglarski to grupa, w której poznasz wymagania oraz wszelkie kryteria, które musis…»

15 żeglarzy | 1 wątek

subskrybuj:

Stopnie motorowodne to grupa, w której rozmawiamy na temat egzaminów na poszczególne stopnie oraz wy…»

7 żeglarzy | 1 wątek

subskrybuj:

Polskie stopnie żeglarskie to grupa, w której poznasz wymagania na poszczególne stopnie żeglarskie. …»

12 żeglarzy | 1 wątek

Prawo i przepisy - zobacz inne grupy »

Reklama


Prawo i przepisy - forum:


Google