Kambuz
 
 
Subskrybuj: nie śledź tego tematu

Kambuz, kambuz na jachcie, kuchnia żeglarskaKambuz to dział poświęcony kuchni na jachcie, dowiedz się co zabrać ze sobą na jacht, aby jeść smacznie i zdrowo. Kambuz na jachcie oraz jego wyposażenie jest bardzo różnorodne i zależy od wielkości jednostki pływającej. Sama kuchnia żeglarska zmieniła się przez wiele lat, a posiłki przygotowywane na ogół są smaczne i pełnowartościowe.
 • Tuńczyk jak go oprawić? - gdyby udało się nam go złowić. To i dla mnie było zagadką, ale udało mi się w tym sezonie tego nauczyć od zaprzyjaźnionych Chorwatów. Waga rybki ok. 50 kilogramów. Najpierw po złowieniu rozcinamy brzuch i wyciągamy wnętrzności. Wkładamy przywiązaną do wody i moczymy ją parę godzin, aż mniejsze rybki dokładnie oczyszczą wnętrze ryby. Potem kładziemy na stole i zaczynamy od nacięcia ryby od ogona na długość ok 10 centymetrów.

  czytaj więcej » 0


 • Postanowiłem zacząć od tego popularnego w Chorwacji dania nie bez powodu. Jak już zaznaczyłem we wpisie wstępnym, często pomysły na potrawy znajdujemy na rejsach a potem adaptujemy do kuchni domowej i jachtowej. Tak też było w tym przypadku. Ponieważ langustynki są przysmakiem z najwyższej półki, muszą być przygotowane jak należy.

  czytaj więcej » 1


 • Właściwie większą część przepisów kuchni śródziemnomorskiej można by zacząć tak: ...'Weźmij oliwę przednią, czosnku ząbków parę, cebulkę dorodną i pomidory, wino białe...' Bo tak naprawdę w podobny sposób tworzy się podstawę czy to sosów do spaghetti, czy duszenia owoców morza, czy niektórych wersji risotto itd, itd.

  czytaj więcej » 0


 • Grecja nie obfituje w takie ilości owoców morza jak Chorwacja czy Włochy. Ponoć przełowili swoje wody dość skutecznie. No, może poza ośmiornicami. Ale przepis na marynowanego Octopus'a będzie innym razem.

  czytaj więcej » 0


 • Zupa rybna ma bardzo wiele wydań, z czego często w przepisach pojawiają się takie hardcorowe czynności jak : wygotować w szmatce rybie łby z oczami, dodać ikrę, wątróbkę rybią która odda tran, itp, itd. Nie należy się więc o dziwić, że wiele osób nie jest w stanie nawet pomysleć czy miałoby na nią ochotę.

  czytaj więcej » 0


Kambuz - czytaj więcej


Kambuz - grupy tematyczne

subskrybuj:

Rum karaibski jest znany żeglarzom z całego świata. Jeśli próbowałeś bądź wiesz jak smakuje szkocka…»

8 żeglarzy | 1 wątek

subskrybuj:

Potrawy z ryb oraz ich przyrządzanie na jachcie. Poznaj ciekawe przepisy, aby Twoja kuchnia jachtowa…»

4 żeglarzy | 1 wątek

Reklama


Kambuz - forum:


Google